Úvod O CWG Historie Vzor 2015 Kategorie Katalogy Výrobci FAQ
CZ EN DE

15 Years CWG Geocoins

Dlouho jsem nosil v hlavě myšlenku udělat geocoin, který by byl v podstatě kovové CWG jedna k jedné. Už od desátého výročí CWG mám hotový první návrh, a už dvakrát jsem se neúspěšně pokusil rozject realizaci. No a teď to konečně klaplo. Máme "kovové CWG", které je snad ještě hezčí, než jsem si představoval :)

Mince možná na první pohled vypadá jednoduše, ale opak je pravdou. Dopiplat výrobu byl docela oříšek. Byly potřeba dvě sady vzorků, než jsme dospěli ke kýženému výsledku. Problém byl samozřejmě v těch letokruzích, které jsem tam chtěl mít, ale zase nesměly rušit vlastní motiv. Museli jsme kvůli tomu opustit oblíbenou variantu Antique, a vyzkoušet dosud nepoužívaný povrch Satin. A to nemluvím třeba o tom, že čára letokruhu musí být přerušena a zaslepena kdekoli se kříží s linkou motivu aby do ní nenatekla barva...

Tady musím zmínit skvělou spolupráci se Slávkem Hoblíkem z geokes.cz při ladění návrhu mince. Bez jeho přispění by nikdy nevznikl tak, troufám si říct, dokonalý geocoin. Nakonec možná dobře, že ty předchozí pokusy o výrobu nevyšly :)

Geocoin je samozřejmě trekovatelvý a má vlastní ikonku. Ke každému coinu je přiloženo speciální limitované CWG.

Dodatek: Problémy s touto mincí bohužel neskončily doladěním výroby. Po dokonalých vzorcích přišla celá dodávka coinů s vadou! Měl jsem jasno, že všechny budou pokračovat někam do vysoké pece nebo na podobné místo :) Postupem času jsem ale trochu vychladnul, a nešťasných coinů se mi zželelo. A když jsem zjistil, že u standardní Satin brass edice sedí kódy, rozhodl jsem se vadné coiny přiložit k opraveným jako duplikát. Můžete je třeba nechat cestovat nebo využít nějakým jiným způsobem. Nebo máte za jedny peníze dvě verze geomince :-)


15 Years CWG Geocoins

Tento geocoin si můžete u nás zakoupit.

Coiny budou poprvé k dispozici na mém CCE eventu v Plzni a potom od sobotního poledne do neděle na gigaeventu v Praze. Pokud si chcete GC objednat k zaslání poštou, případně si ho rezervovat k vyzvednutí v Praze, pište na adresu jpa.shop@volny.cz

Objednávky a rezervace budu zpracovávat v pořadí, ve kterém dojdou na uvedený mail. Rezervace na GIGA jsou nyní s platbou na místě. Najdete mě v prostoru CWG směnárny.

Objednané a také případně nevyzvednuté GC budu posílat poštou jako doporučenou zásilku. Pro zaslání poštou objednávejte na uvedeném mailu, platba předem na účet. Poštovné a balné činí 80 Kč.

Nový GC si můžete zakoupit či objednat také ve výhodné sadě s první CWG geomincí 5 Years CWG Geocoin, kterých nám ještě pár kousků zbývá.

To: Marcel Koolen
Please, can you contact me via Geocaching Message Center? Unable to reply to your e-mail... JPAgeo

Kompletní přehled cen geocoinů:

 •  Satin Brass - 350 Kč
Satin Brass   ikonka
 •  Satin Copper limited (60 ks) - 450 Kč - vyprodáno
Satin Copper
 •  Satin Nickel limited (60 ks) - 450 Kč - vyprodáno
Satin Nickel
 •  Celá sada - 1000 Kč - vyprodáno
Complete set
 •  5 Years CWG geocoin - 300 Kč
5 Years CWG   ikonka
 •  1+1 sada (Satin Brass) - 600 Kč
1+1 set
 •  3+1 sada - 1250 Kč - vyprodáno
3+1 set

návštěv od 1.10.2014 JPAgeo & Ponik (c) 2014- Kontakt: jpa@volny.cz